czwartek, 20 sierpnia 2015

Leasing urządzeń na sprzęt IT

Sprzęt IT na leasing urządzeń

Według wielu źródeł, sprzęt IT po okresie ok. 3 lat przestaje spełniać wiele ze stawianych mu wymagań. Warto pamiętać, że akurat ta branża wynajduje coraz nowsze i lepsze rozwiązania każdego dnia, dlatego nie należy się dziwić temu, że po tak długim okresie sprzęt jest podstarzały. Nowoczesne przedsiębiorstwa zobowiązane są do tego, aby zapewnić swoim pracownikom sprawne, niezawodne narzędzia do wykonywania swojej pracy. Wysoki stopień zinformatyzowania społeczeństwa, automatyzacji procesów wykonywanych na co dzień sprawia że bez wysokiej klasy sprzętu IT nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Aktualnie jest dostępny jak nigdy dotąd. Leasing urządzeń informatycznych daje znakomitą możliwość bycia na bieżąco ze sprzętem IT. Zakup tego typu sprzętu poprzez leasing udostępnia nam szereg korzyści.

Co otrzymujemy wybierając taką formę?

Najważniejszą korzyścią związaną z zakupem sprzętu poprzez formę jaką jest leasing urządzeń, jest brak jednorazowego wydatku rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wybierając odpowiednią formę leasingu, możemy dopasować ją do swoich potrzeb. Na rynku istnieje wiele firm oferujących rożne rozwiązania, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Okres trwania leasingu zazwyczaj waha się w zakresie od 36 do 60 miesięcy. Własnie po upływnie okresu trzech lat dostajemy możliwość wymiany sprzętu na nowy. Po zakończeniu obowiązywania umowy, sprzęt zostaje zdany leasingodawcy a my jako klient który korzystał już z oferty banku możemy negocjować nowe lepsze dla nas warunki kolejnej umowy na nowy sprzęt IT.

Czy jest jakiś haczyk?

Wszystko to wyglądało by zbyt pięknie. Posiadamy zawsze nowy sprzęt, raty leasingowe, zawsze będą niższe od wartości nowego sprzętu, stąd można powiedzieć że oszczędzamy. Niestety największym problemem jest wysokie prawdopodobieństwo utraty danych. Przy tak częstej wymianie sprzętu, należy się z tym liczyć i odpowiednio przed tym zabezpieczać. Częste backupy danych na zewnętrznych dyskach bądź praca w sieci kiedy to dane zapisywać będziemy na firmowych serwerach. Problem istnieje lecz nie jest nie do rozwiązania. Pociąga za sobą dodatkowe koszta, ale tu również pojawia się możliwość zakupu sprzętu na raty. Leasing urządzeń IT ułatwi nam zakup dodatkowego sprzętu potrzebnego do zlikwidowania tego problemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz